استخدام نیروی جدید

2020-07-01 0 نظرات

برای نیروی کار چه کسی را استخدام کنم؟

(روش های استخدام نیروی جدید)

شما چه دارای شرکت نوپا و کوچکی باشید و چه صاحب یک کسب و کار بزرگ و معتبر، فرایند استخدام نیروی کار چندین بار در سال برای شما اتفاق افتاده است و جزء چالش های اساسی هر کسب و کاری است. برای جذب نیروی کار جدید روش های متفاوتی وجود دارد که می تواند تعیین کننده استخدام و پذیرفتن افراد جدید باشد.

روش های استخدام همکار جدید چیست؟
  • ثبت آگهی کار در روزنامه: روش قدیمی که تاریخچه طولانی در ایران دارد ثبت آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار و توضیح ضمیمه های مربوط به شغل در روزنامه است.

 اما به دلیل کاغذی بودن و گذشتن زمان انتشار روزنامه ممکن است آگهی دیده نشود اما هنوز هم مخاطبان ویژه خود را دارد.

  • پیشنهاد به آَشنایان: از بین همکارانی که در محیط کار مشغول فعالیت هستند بخواهید که نیروی کار متخصص و با مهارت و مورد اعتماد را پیشنهاد دهند.

 امکان استخدام افراد آَشنا که دارای سابقه کاری مرتبط هستند نسبت به انتشار آگهی در سایت های کاریابی و استخدام مستلزم زمان کمتری خواهد بود.

 به همین منظور از همکاران خود بخواهید که به آَشنایان خود که دارای شرایط مربوط و جویای کار هستند پیشنهاد همکاری دهند.

  • ارسال و اعلام درخواست به سایت های کاریابی: بسیاری از سایت ها آگهی های کاریابی را به صورت رایگان یا با دریافت هزینه ای در سایت خود منتشر می کنند.

 به سایت های معتبر و فعال کاریابی مراجعه کنید و فرصت های شغلی را با مشخص کردن شهر محل فعالیت و آگهی کار با شرایط مورد نظرتان را در سایت آن ها منتشر کنید.

 ارسال درخواست همکاری به سایت های کاریابی یکی از بهترین روش های اثبات شده در زمینه کاریابی است.

  • از سایت خودتان کمک بگیرید: اگر به دنبال استخدام نیروی کار جدید و ارتقاء و پیشرفت در شغل خود هستید، یکی از موثرترین روش ها برای افزایش اعتبار کارتان داشتن سایت کاری است.

برای ثبت و انتشار آگهی استخدام نیروی کار جدید از سایت خودتان کمک بگیرید، شرایط کار، مزایای کار، محل کار و به طور کلی شرایط استخدام و در صورت امکان حقوق و مزایا را در سایت خود منتشر کنید.

  • مراجعه به مراکز آموزشی: از بین مراکز آموزشی که مشغول آموزش های حضوری و غیر حضوری هستند مراکز معتبری که نیروهای متخصص و با مهارت تربیت می کنند انتخاب کنید

 و آگهی کار و استخدام نیروی جدید را یا به صورت مکتوب در مراکز آموزش حضوری یا به صورت آگهی مجازی در سایت مراکز آموزشی منتشر کنید.

در مراکز، دانشگاه ها، آموزشگاه فارغ التحصیلان و نیروهای متخصص زیادی وجود دارد که به دنبال کار و استخدام شدن هستند.

  • تاثیر شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید: شبکه های اجتماعی لینکدین، اینستاگرام، کانال های تلگرامی و گروه های واتساپ جزء بهترین و پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی هستند

که طرفداران زیادی دارند که روزانه از این شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

در این شبکه های اجتماعی آگهی استخدام، شرایط و نیروی کار مورد نیاز خود را منتشر کنید.