5 روش کاربردی برای رشد و افزایش مهارت ها

2020-06-25 0 نظرات

هر یک از ما در برحه ای از زمان به صورت حرفه ای یا به صورت پاره وقت کاری را یا صرفا از روی علاقه یا برای کسب درآمد انجام داده ایم. نکته مهم برای رشد و ارتقاء مهارت های شغلی توانایی انجام مهارت های ویژه یا به دست آوردن و فراگرفتن مهارت های تخصصی و منحصر به فرد در آن سمت شغلی است.  همه ما در زمان همکاری با هر ارگانی به دنبال ارتقاء سمت و مرتبه شغلی خود هستیم. در این مقاله به روش های کاربردی برای رشد و افزایش مهارت های لازم می پردازیم.

در کلاس آموزشی شرکت کنید

خوشبختانه به دلیل افزایش برگذاری کلاس های آنلاین حتی به صورت مجازی و با وجود داشتن شغل تمام وقت هم می توانید در کلاس های آموزشی شرکت کنید.  اگر به کلاس های آنلاین علاقه ندارید در آخر هفته معمولا ساعاتی اضافه برای آموزش دیدن وجود دارد که می توانید برای افزایش مهارت های شغلی از آن زمان استفاده کنید.

 از همکاران حرفه ای بپرسید

در هر محیط کاری معمولا همکارانی با سابقه کاری بیشتر یا تجربیات بهتر وجود دارد که به شما می توانند در رابطه با مهارت های شغلی یا یادگیری مهارت های تخصصی تر کمک و راهنمایی کنند. حتی در برخی موارد مشاوره گرفتن از همکاران حرفه ای برای برطرف کردن ابهامات ذهنی در رابطه با کار بسیار کمک کننده و مفید است.

Google یار همیشگی را فراموش نکنید

گوگل همواره سعی در رفع نیاز کاربران و کمک به آن ها برای برطرف کردن و رسیدن به پاسخ صحیح و مفید به کاربران داشته است. مجموعه ای وسیع از اطلاعات و مطالب آموزشی به صورت رایگان در گوگل منتشر شده است. برای مثال در آپارات، فرانش آموزش های ویدئویی رایگان و غیر رایگان وجود دارد که همواره به روز رسانی شده و در اختیار کاربران قرار می گیرد.

کارآموزی بهترین روش برای استخدام شدن و افزایش مهارت

همیشه نباید هدف از کار کردن انگیزه و اهداف مالی باشد. برای رشد و ارتقاء مهارت های شغلی در شرکت ها و مراکز معتبر و بزرگ به عنوان کارآموز مشغول به کار شوید. بسیاری از شرکت ها به همین روش نیروهای کاری که فعال، مستعد و مسئولیت پذیر هستند را استخدام و جذب می کنند. پس از پذیرفته شدن در شرکت های بزرگ علاوه بر جلب توجه کارفرما می توانید از مدیران ارشد، کارمندان سابقه دار و حرفه ای مهارت های جدید و امتحان شده و موفق را یاد بگیرید.

از انجام پروژه های جدید نگران نشوید

انجام وظایف و کارهای روزمره و تکراری نه تنها باعث کسل شدن فرد می شود بلکه باعث درجا زدن و رشد و پیشرفت نکردن خواهد شد. خود را به چالش بکشید و از انجام دادن کارهای آسان و روزمره دست بکشید و به سراغ پروژه های جدید و حتی سخت باشید. با قبول کردن انجام پروژه های سخت مجبور می شوید که هم تلاش و هم دانش خود را افزایش دهید که همین امر باعث پیشرفت و رشد و ارتقاء مهارت های کاری تان می شود.