5 نکته برای رسیدن به شغل رویایی

2020-06-20 0 نظرات

5 نکته برای رسیدن به شغل رویایی

برای رسیدن به شغل رویایی و با گسترش و فراگیری استفاده افراد از اینترنت و روی آوردن افراد زیادی به جستجو در موتور جستجوی گوگل، می توانید با جستجو در گوگل در عرض چند ثانیه مجموعه ای از اطلاعات مرتبط با موضوع مورد درخواست خود را بیابید و به شغل مورد نظر و دلخواه خود برسید.

به همین دلیل افراد به دنبال اطلاعات سودمند و ضروری در مورد کاریابی هستند. در این مقاله همراه ما باشید تا نکات کاربردی برای رسیدن به شغل رویایی را بشناسیم.

  • در شبکه اجتماعی لینکدین فعالیت داشته باشید: شبکه اجتماعی لینکدین یک پلتفرم حرفه ای و کاربردی است که می توانید با نوشتن یک پروفایل حرفه ای مهارت، سوابق تحصیلی و کاری خود شرکت ها و مراکز مرتبط با نوع حوزه کاری شما می توانند شما را پیدا کنند. لینکدین یک ابزار قوی و کاربردی در زمینه شغل یابی و استخدام است.
  • رزومه خود را به روز کنید: با گذشت زمان احتمال دارد که مهارت و تجربه هایی که از قبل کسب کرده اید، یا میزان تحصیلات و سوابق کاری شما افزایش یابد، به همین دلیل مهم و ضروری است که برای ارتقاء شغل یا یافتن شغل جدید و استخدام شدن رزومه خود را به روز کنید و آن را ویرایش کنید. برای نوشتن یک رزومه حرفه ای، مقاله “رزومه چیست؟” را مطالعه کنید.
  • ساده و واضح بنویسید: برای استخدام کردن افراد در یک موقعیت شغلی کارفرمایان ترجیح می دهند که قبل از ملاقات حضوری رزومه را مطالعه و بررسی کنند. به همین دلیل در نگارش رزومه کاری سعی کنید ساده و روان بنویسید تا ذهنیت شفاف و ساده تری در ذهن کارفرما ایجاد شود. برای جلب نظر کارفرما می توانید متناسب با آگهی شغلی که می بینید، مهارت های مرتبط با آن آگهی شغلی را کامل و جزئی تر شرح دهید.
  • خودتان باشید: فرض را بر این بگذارید که قرار است تا مدت زمان طولانی و بلند مدت با کارفرما همکاری کنید. در صورتی که از ابتدای کار از الفاظ و جملات غیر طبیعی استفاده کنید، نه تنها جزء افرادی هستید که استخدام نمی شوید، بلکه حتی در صورت استخدام شدن پس از مدت زمانی که از استخدام گذشت نمی توانید نقش بازی کنید؛ پس بهتر است که هم در نگارش رزومه و هم زمان مصاحبه حضوری یا تلفنی خودتان باشید.
  • گفتگوی صمیمی و ساده را فراموش نکنید: در برخی موارد ممکن است که همزمان دو فرد جویای کار توسط کارفرما مصاحبه شوند که یا به صورت حضوری یا تلفنی مصاحبه صحبت کنند. این طبیعی است که هر دو نفر برای استخدام و پذیرفته شدن برای شروع کار به رقابت می پردازند. پیشنهاد می شود که هم در زمان مصاحبه و هم زمان اتمام مصاحبه هنگام گفتگو با کارفرما یک پیام صمیمی و ساده را با کارفرما داشته باشید و تمرکز خود را روی مهارت هایی بگذارید که کارفرما به دنبال آن است و شما روی آن تبحر بیشتری دارید. احساس صمیمت و گفتگوی صمیمی با کارفرما باعث می شود که او ذهنیت مثبتی از فرد برای برقراری ارتباط و همکاری با فرد داشته باشد.

پیشنهاد می شود که پس از اتمام مصاحبه بیشتر یک پیام تشکر برای کارفرما ارسال کنید و از این که برای مصاحبه با شما وقت و انرژی گذاشته است از او تشکر کنید.