ویژگی های مهم برای استخدام کارمندان از نظر کارفرما

2020-06-20 0 نظرات

ویژگی های مهم برای استخدام کارمندان از نظر کارفرما

پس از ارسال رزومه به صورت کتبی یا از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی، مصاحبه های استخدامی یکی از مرسوم ترین روش هایی است که قبل از شروع کار برای کارفرما مهم است.

هر چقدر هم دارای رزومه خوبی باشید و در رزومه مهارت و توانایی های خود را ذکر کرده باشید، کارفرما ترجیح می دهد که به جای بررسی نمرات و دانشگاه محل تحصیل ویژگی های زیر را برای استخدام بررسی کند.

6 ویژگی مهم استخدام از نظر کارفرما
  • درستی و صداقت: درستی در هنگام کار یکی از ویژگی هایی است که نه تنها می تواند باعث جلب رضایت کارفرما شود، بلکه به خود فرد در قبول کردن نقاط ضعف و ایرادات کمک می کند.

 زمانی که قبول کنید در یک مهارت ضعیف تر هستید، به راحتی می توانید با تمرین و تجربه خود را تقویت کنید.

  • تجربه کاری: امری بدیهی است فردی که قبلا در یک شغل مرتبط با شغل پیشنهادی مشغول به کار بوده و سابقه داشته در مقایسه با فردی که بدون تجربه و برای اولین بار مشغول به کار شده مهارت و سرعت بیشتری در انجام فعالیت و وظایف دارد.
  • مهارت های ارتباطی: افرادی که در محیط کار قادر به ایجاد مهارت های ارتباطی مثل گفتگوی روزانه و مرتبط با کار، توانایی برگذاری جلسات هفتگی، توانایی و شجاعت ریسک موقع کار برای انجام پروژه های جدید دارد در مقایسه با افرادی که این ویژگی ها را ندارند از نظر کارفرما قابل قبول تر است.

 به همین دلیل حتی زمان مصاحبه هم می توانید از کارفرما در مورد چگونگی نحوه کار و پروژه ها سوال کنید و پیشنهادات منطقی ارائه دهید.

  • توانایی رهبری: زمانی در محل کار پیش می آید که یکی از همکاران در محل کار به هر دلیلی حضور نداشته باشد، آیا توانایی لازم برای هدایت و مدیریت کارها را دارید؟ منظور از رهبری این است که باید بتوانید یک کار را ابتدا قبول کنید انجام دهید و تا رسیدن به نتیجه مطلوب آن را رها نکنید.

به همین منظور زمان مصاحبه از نمونه کار و سوابقی که در این مورد داشته اید را بیان کنید تا میزان رغبت و توانایی شما در اداره کارها مشخص شود.

  • هوش و ذکاوت: منظور از هوش و ذکاوت فقط توانایی انجام کارهای خارق العاده و بسیار دشوار نیست. منظور این است که توانایی برنامه ریزی، تعیین و اولویت بندی کارها، سازماندهی وظایف در زمان هایی که وقت تحویل پروژه کوتاه است.

 بهترین راه برای نشان دادن هوش و ذکاوت کاری پرسیدن سوالات هوشمندانه از همکاران و کارفرما است.

  • آرام و خونسرد باشید: بسیاری از افراد زمان مصاحبه حتی برای پاسخ دادن به سوالات کارفرما عجله دارند و به همین دلیل کارفرما تصور می کند که شما در اداره امور و انجام وظایف هم غیر مصمم و عجول و نامنظم هستید.

 طی مصاحبه آرام و خونسرد باشید؛ این خصوصیت می تواند نشان دهنده مصمم و پایدار بودن شخصیت  یکی از ویژگی های مهم استخدام ، مثبت از نظر کارفرما است که متوجه می شود در برخورد با اتفاقات اجتناب ناپذیر نیز توانایی مدیریت و انجام وظایف را دارید.